2ο βιωματικό εργαστήριο εκπαιδευτικών με θέμα: «Διερευνώντας τις ανάγκες μου και τις σχέσεις με τους άλλους στο σχολείο»

Ο Συμβουλευτικός Σταθμός Νέων Φλώρινας διοργανώνει 2ο εργαστήριο για εκπαιδευτικούς της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, με θέμα «Διερευνώντας τις ανάγκες μου και τις σχέσεις με τους άλλους στο σχολείο».

Περιεχόμενο: Αναγνώριση προσωπικών αναγκών - Καλλιέργεια προσωπικών δεξιοτήτων - Αυτοεκτίμηση και οι τρόποι ενίσχυσής της - Διαχείριση προσωπικών συναισθημάτων - Σχέσεις με γονείς - Σχέσεις και συνεργασία με τους συναδέλφους - Τέλειος ή αρκετά καλός καθηγητής;

Εμψυχώτρια: Λία Αχλαδά, ψυχολόγος-ψυχοθεραπεύτρια Gestalt

Χρόνος: 6 τρίωρες συναντήσεις, κάθε Πέμπτη, 5-8 μ.μ., με έναρξη από την Πέμπτη 21 Μαρτίου 2013.

Χώρος: 1ο ΓΕΛ Φλώρινας, Κ. Καραμανλή 56.

Υποβολή αιτήσεων: Έως την Παρασκευή 8 Μαρτίου, με συμπλήρωση του σχετικού εντύπου (συνοδεύει την ανακοίνωση που στάλθηκε στις σχολικές μονάδες), στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο του ΣΣΝ, Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. , ή, αν δεν είναι εφικτό, μέσω φαξ, στο 2385054576. Η αίτηση βρίσκεται επίσης εδώ.

Όσοι την αποστείλουν, θα λάβουν επιβεβαιωτικό ηλεκτρονικό μήνυμα παραλαβής εντός 24ώρου, διαφορετικά θα χρειαστεί να την υποβάλουν εκ νέου. Παρακαλούνται όλοι οι αιτούντες να αναγράψουν διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, έστω και ατόμου που τους εξυπηρετεί, ώστε η επικοινωνία να είναι ευχερέστερη.

Αίτηση δεν μπορούν να υποβάλουν οι συμμετέχοντες στο τρέχον εργαστήριο εκπαιδευτικών που διοργανώνει ο Συμβουλευτικός Σταθμός.

Αρ. συμμετεχόντων: 15 εκπαιδευτικοί

Πληροφορίες: Α. Μπαφίτη, 2385054571

Στους εκπαιδευτικούς που θα συμμετάσχουν θα χορηγηθεί σχετική βεβαίωση.