Μετάβαση από το Δημοτικό στο Γυμνάσιο, με υποστήριξη από ομοτίμους: Οδηγός εκπαιδευτικού

Ebook: Παρέχοντας συναισθηματική υποστήριξη και πληροφόρηση στα παιδιά για το πέρασμά τους από το Δημοτικό στο Γυμνάσιο

Ο οδηγός αυτός έχει σκοπό να προτείνει ιδέες στις δομές της εκπαίδευσης και στα σχολεία για την εφαρμογή προγράμματος που θα διευκολύνει τη μετάβαση των παιδιών από το Δημοτικό στο Γυμνάσιο. Πρόκειται για προσαρμογή εγχειριδίου που συντάχθηκε από την Υπεύθυνη του Συμβουλευτικού Σταθμού Νέων Άννα Μπαφίτη, με σκοπό την εφαρμογή αντίστοιχου προγράμματος στα σχολεία του νομού Φλώρινας.

Διευκρινίζεται ότι το πρόγραμμα που εφαρμόζεται βάσει του συγκεκριμένου οδηγού, είναι εγκεκριμένο για το σχολικό έτος 2016-17 από το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων, με το Φ21/202254/Δ2/28-11-2016 έγγραφό του.

Το βιβλίο θα σταλεί στο email που θα δηλώσετε ΔΩΡΕΑΝ εντός ενός 24ώρου, προσθέτοντας στο καλάθι αγορών του eshop fylatos.com . Το αρχείο pdf που θα λάβετε είναι εκτυπώσιμο. Ο εκδότης και η συγγραφέας διατηρούν όλα τα δικαιώματα για το αρχείο, τις εικόνες/διαγράμματα και το κείμενο του βιβλίου.

Επισκεφθείτε τη σελίδα του Ebook στο facebook, εδώ.