"Πρόσκληση σε ημερίδα για τον Σχολικό Εκφοβισμό» από το Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης Φλώρινας

Στο πλαίσιο του μαθήματος «Προγράμματα Αειφορίας για το Δημοτικό Σχολείο» της Παιδαγωγικής Σχολής της Φλώρινας, διοργανώνεται ημερίδα με θέμα τον «Σχολικό Εκφοβισμό», η οποία θα διεξαχθεί την Τετάρτη 25 Φεβρουαρίου 2015 και ώρα 6:00 μ.μ. στις εγκαταστάσεις της Παιδαγωγικής Σχολής.
Στην ημερίδα θα συμμετέχουν:
- Η κ. Σταματία Γαβριήλογου, εκπρόσωπος από τον Σύλλογο «Το Χαμόγελο του Παιδιού», ειδική για τα θέματα του σχολικού εκφοβισμού,
- Η Υπεύθυνη κατά της σχολικής βίας στη Δυτική Μακεδονία, κ. Όλγα Μούσιου,
- Η Υπεύθυνη του Συμβουλευτικού Σταθμού Νέων Φλώρινας, κ. Άννα Μπαφίτη,
- Εκπρόσωπος της Ελληνικής Αστυνομίας.
Η είσοδος θα είναι δωρεάν.
Η παρουσία όλων σας θα μας τιμήσει ιδιαίτερα.
Την πρωτοβουλία της οργάνωσης και του συντονισμού της ημερίδας έχει αναλάβει ομάδα φοιτητριών/τών του Παιδαγωγικού Τμήματος Δημοτικής Εκπαίδευσης ? ΠΔΜ, αποτελούμενη από τους Κάλλη Ειρήνη, Κουτμάνη Κωνσταντίνο, Μυλωνά Ρένα και Σισμανίδου Σταυρούλα.
Γεώργιος Μαλανδράκης
Λέκτορας Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης