8ο Πανελλήνιο Συνέδριο Καθηγητών Γαλλικής Γλώσσας – Θεσσαλονίκη, 26-28 Σεπτεμβρίου 2013

ΘΕΜΑ: 8ο Πανελλήνιο Συνέδριο Καθηγητών Γαλλικής γλώσσας

Σας γνωστοποιούμε ότι ο Σύλλογος Καθηγητών Γαλλικής Γλώσσας & Φιλολογίας Πτυχιούχων Πανεπιστημίου (APLF) σε συνεργασία με το Τμήμα Γαλλικής Γλώσσας και Φιλολογίας του Α.Π.Θ., το Σύνδεσμο Καθηγητών Γαλλικής ΠΕ-Αθήνα, τους Σχολικούς Συμβούλους Γαλλικής Γλώσσας, το Κέντρο Ξένων Γλωσσών του Α.Π.Θ., τις Μορφωτικές Υπηρεσίες της Γαλλικής Πρεσβείας Θεσσαλονίκης/Αθήνας και το Γαλλικό Ινστιτούτο Θεσσαλονίκης διοργανώνει το 8ο Πανελλήνιο Συνέδριο με θέμα: «Le Français dans un monde qui change».
Το συνέδριο θα πραγματοποιηθεί στην Θεσσαλονίκη, από 26 έως 28 Σεπτεμβρίου 2013,
Το συνέδριο μπορούν να παρακολουθήσουν, χωρίς δαπάνη για το δημόσιο, εκπαιδευτικοί Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπ/σης, κλάδου ΠΕ05.
Οι Διευθυντές των σχολικών μονάδων παρακαλούνται να διευκολύνουν τους εκπαιδευτικούς που επιθυμούν να συμμετάσχουν στο συνέδριο, εφόσον δεν παρακωλύεται η ομαλή λειτουργία των σχολείων.
Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επισκέπτονται την ιστοσελίδα www.aplf.gr.

Ο ΓΕΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΚΥΡΙΑΖΗΣ

Δείτε το σχετικό έγγραφο

8ο Πανελλήνιο Συνέδριο Καθηγητών Γαλλικής γλώσσας (Το 59094/Γ2/6-4-2013 έγγραφο του Υπουργείου Παιδείας)