Διαγωνισμός σκίτσου – γελοιογραφίας – κόμικς με τίτλo «ΣΚΙΤΣΟΦΡΕΝΕΙΑ@PIERCE2015»

Έγγραφο 49237/Δ2/24-3-2015 του Υπουργείου Παιδείας

Το PIERCE-Αμερικανικό Κολλέγιο Ελλάδος διοργανώνει διαγωνισμό σκίτσου – γελοιογραφίας – κόμικς με τίτλο «ΣΚΙΤΣΟΦΡΕΝΕΙΑ@PIERCE2015», υπό την αιγίδα της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Β΄ Αθήνας, ο οποίος απευθύνεται σε μαθητές Γυμνασίων και Λυκείων της χώρας.

Το θέμα του διαγωνισμού είναι: «Έχω ένα Όνειρο…Ι have a dream…» και κάθε διαγωνιζόμενος μπορεί να συμμετέχει σε αυτόν με 1 έως 4 σκίτσα ή γελοιογραφίες ή με 1 έως 5 σελίδες κόμικς. Tα έργα μπορούν να αποστέλλονται είτε ομαδικά από το σχολείο στο οποίο φοιτούν οι μαθητές είτε ατομικά από κάθε συμμετέχοντα. Θα απονεμηθούν 6 βραβεία-βιβλία (3 για μαθητές Γυμνασίου και 3 για μαθητές Λυκείου), ένα για το καλύτερο έργο κάθε κατηγορίας (σκίτσο, γελοιογραφία, κόμικς).

Τα έργα πρέπει να αποσταλούν μέχρι την Πέμπτη 2 Απριλίου 2015.

Περισσότερες πληροφορίες

[ + ]