14ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Ελληνικής Γλώσσας και Ορθογραφίας

ΔΗΜΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΩΝ ΚΑΙ ΜΟΥΣΕΙΩΝ-ΤΜΗΜΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗΣ

Ο διαγωνισμός τελεί υπό την αιγίδα του Δήμου Θεσσαλονίκης, σε συνεργασία με το Σύλλογο «Οι φίλοι του Αλεξάνδρειου Ιδρύματος» και θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 7 Φεβρουαρίου 2015 και ώρα 10:30, στην Κεντρική Δημοτική Βιβλιοθήκη Θεσσαλονίκης, Εθνικής Αμύνης 27 και Αλεξάνδρου Σβώλου.

O φετινός διαγωνισμός γίνεται στη μνήμη της Αναστασίας Γαβριήλογλου-Φιλιπποπούλου, εμπνεύστριας και εμψυχώτριας του διαγωνισμού επί σειρά ετών.

Η ανακοίνωση των ονομάτων των μαθητών να μας κοινοποιηθεί ηλεκτρονικά από το email του σχολείου σας, μέχρι 3 Φεβρουαρίου 2015, στη διεύθυνση: k.vogdanos@thessaloniki.gr

Επισημαίνουμε ότι κάθε σχολείο συμμετέχει με ένα μαθητή ή μαθήτρια από κάθε τμήμα της Γ΄ Γυμνασίου.

Οι όροι του διαγωνισμού