Ψηφιακή Ξενόγλωσση Τάξη στην Πράξη – Επιμορφωτικό Σεμινάριο

Έγγραφο 61112/10-10-2014 της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας

Εγκρίνουμε την πραγματοποίηση επιμορφωτικού σεμιναρίου, που διοργανώνουν η κα Παπαδημητρίου Σουλτάνα, Σχολική Σύμβουλος ΠΕ07 και ο κος Ποζουκίδης Νικόλαος, Σχολικός Σύμβουλος ΠΕ06, με θέμα «Ψηφιακή Ξενόγλωσση Τάξη στην Πράξη» για τους καθηγητές Αγγλικής και Γερμανικής Γλώσσας Α/θμιας και Β/θμιας Εκπ/σης των Π.Ε. Φλώρινας, Καστοριάς και Γρεβενών.

Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί με την υποστήριξη του Ινστιτούτου Τεχνολογίας Υπολογιστών και Εκδόσεων (ΙΤΥΕ) και είναι προαιρετικό. Διαρκεί συνολικά 42 ώρες και απευθύνεται στους καθηγητές Αγγλικής και Γερμανικής Γλώσσας Α/θμιας και Β/θμιας Εκπ/σης των Π.Ε. Φλώρινας, Καστοριάς και Γρεβενών, και περιλαμβάνει: