ΕΕΕΕΚ Φλώρινας – 8η Ανθοκομική Έκθεση – 22-24 Απριλίου 2013

Το ΕΕΕΕΚ Φλώρινας διοργανώνει την 8η Ανθοκομική Έκθεση. Για μια ακόμη χρονιά, οι μαθητές του σχολείου καλωσορίζουν την Άνοιξη εκθέτοντας γλάστρες με καλλωπιστικά και αρωματικά φυτά που επιμελήθηκαν οι ίδιοι. Αρώματα, πολύχρωμες εικόνες αλλά και πολλά χαμογελαστά πρόσωπα, σας περιμένουν το διάστημα 22-23-24 Απριλίου 2013, από τις 9 π.μ. – 12 π.μ. στον ισόγειο χώρο της Νομαρχίας Φλώρινας. Κατά τη διάρκεια της έκθεσης, τα παιδιά θα παρουσιάσουν πλούσιο φωτογραφικό υλικό και προϊόντα που προέκυψαν απο την υλοποίηση του Περιβαλλοντικού Προγράμματος «Του Θυμαριού τ’ Αρώματα, Βασιλικού Τραγούδια». Το συγκεκριμένο πρόγραμμα έλαβε χώρα στο σχολείο τους προηγούμενους μήνες με σκοπό τα παιδιά να γνωρίσουν το Θυμάρι, το Τσάι Βουνού, τη Ρίγανη, τη Λεβάντα, το Σπαθόχορτο και πολλά άλλα Αρωματικά Φυτά, καθώς και τα σημεία σύνδεσης τους με την πολιτιστική, γαστρονομική και γεωργική παράδοση της χώρας μας.
Ο Σύλλογος Διδασκόντων του ΕΕΕΕΚ Φλώρινας