Αποσπάσεις και ανακλήσεις αποσπάσεων εκπαιδευτικών Δ.Ε. από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ για το 2013- 2014

ΥΑ 174436/Δ2/18-11-2013

Από το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων ανακοινώθηκαν οι αποσπάσεις από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ Δ΄ Φάσης.

Οι εκπαιδευτικοί που αποσπώνται για τις ανάγκες των δημοτικών σχολείων, σημειώνονται με την ένδειξη «Α/θμια» στον παραπάνω πίνακα. Δεδομένου ότι έχει ήδη ξεκινήσει το διδακτικό έτος και με σκοπό πάντα την εύρυθμη λειτουργία των σχολικών μονάδων, οι εν λόγω εκπαιδευτικοί αποσπώνται μεν στα αντίστοιχα ΠΥΣΔΕ έως και τη λήξη του διδακτικού έτους 2013-14, θα πρέπει όμως να παρουσιαστούν απευθείας στις αντίστοιχες Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης.

Η απόφαση αποσπάσεων δεν εκτελείται πριν καλυφθούν οι λειτουργικές ανάγκες της σχολικής μονάδας, στην οποία υπηρετούν οι εκπαιδευτικοί.

Διαβάστε την απόφαση