ΔΔΕ Φλώρινας – ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΑ ΕΠΙΣΤΟΛΗ

e-mail : pioannou@sch.gr

Πληροφορίες : Iωάννου Παύλος

ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΑ ΕΠΙΣΤΟΛΗ

Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Φλώρινας και ο Διευθυντής κ. Παύλος Ιωάννου αισθάνεται την ανάγκη να εκφράσει τις ευχαριστίες του  στο Δήμο Φλώρινας και συγκεκριμένα στο Δήμαρχο κ. Βασίλη Γιαννάκη  για την άμεση ανταπόκριση και ευαισθησία που επέδειξε προσφέροντας 45 tablets στα Γυμνάσια και Λύκεια του Δήμου μας.

Τα tablets αυτά διατίθενται  από την Δ.Δ.Ε Φλώρινας  στις 18 σχολικές μονάδες του Δήμου μέσω των Διευθυντών με κριτήριο την διάθεση τουλάχιστον ενός tablets σε κάθε Σχολική μονάδα και ανάλογα με τον αριθμό των μαθητών έως  5 συσκευές, προκειμένου να καλύψουν τις έκτακτες ανάγκες της τηλεδιδασκαλίας.

Στις δύσκολες μέρες που βιώνουμε η πρωτοβουλία αυτή είναι αξιέπαινη  και επιβεβαιώνει για άλλη μια φορά την αγαστή συνεργασία της Δημοτικής Αρχής με την εκπαιδευτική κοινότητα.