ΥΠΑΙΘ – Αποσπάσεις Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (ΕΕΠ) και Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού (ΕΒΠ) σε ΣΜΕΑΕ και ΚΕΣΥ Για το Σχολικό Έτος 2019-2020

Από το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων ανακοινώνεται η έκδοση της εγκυκλίου των αποσπάσεων των μελών ΕΕΠ-ΕΒΠ σε Σχολικές Μονάδες Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης (ΣΜΕΑΕ) για το διδακτικό έτος 2019-2020 και ΕΕΠ σε Κέντρα Εκπαιδευτικής και Συμβουλευτικής Υποστήριξης (ΚΕΣΥ) για το σχολικό έτος 2019-2020.Δείτε την εγκύκλιο σε μορφή pdf Οι αιτήσεις απόσπασης υποβάλλονται στις οικείες Δ/νσεις Εκπ/σης για τους ανήκοντες οργανικά σε ΣΜΕΑΕ και στις οικείες Περιφερειακές Δ/νσεις Εκπ/σης για τους ανήκοντες οργανικά σε ΚΕΣΥ.

Η προθεσμία υποβολής αιτήσεων ορίζεται από την Πέμπτη 8 Αυγούστου έως και τη Δευτέρα 19 Αυγούστου 2019.