Διαγωνισμοί Μαθηματικών «ΘΑΛΗΣ» και «Υπατία» 2018 Πού θα διεξαχθούν για τους μαθητές της Περιφερειακής Ενότητας Φλώρινας

Δελτίο τύπου του Παραρτήματος Φλώρινας της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας (ΕΜΕ)

Το Σάββατο 10 Νοεμβρίου 2018, στις 9:00 πμ, στο 2ο Γενικό Λύκειο Φλώρινας, θα διεξαχθεί ο 79ος Πανελλήνιος Μαθηματικός Διαγωνισμός «Ο ΘΑΛΗΣ» για τους μαθητές των Β’, Γ’ Γυμνασίου και όλων των τάξεων του Λυκείου. Παράλληλα, θα διεξαχθεί και ο 11ος Μαθηματικός διαγωνισμός «Υπατία» για τους μαθητές της Α’ Γυμνασίου. Η διάρκεια των διαγωνισμών είναι τρίωρη.
Οι μαθητές που θα διαγωνιστούν πρέπει να βρίσκονται στο χώρο του 2ου Γενικού Λυκείου Φλώρινας (περιοχή της αστυνομίας) στις 8:45 πμ και να έχουν μαζί τους στυλό, μολύβι και γεωμετρικά όργανα.

Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία (ΕΜΕ) – Παράρτημα Φλώρινας

κοινοποιήστε το άρθρο