Καταχώριση αδειών άνευ αποδοχών των εκπαιδευτικών στο MySchool Προκειμένου να αντανακλάται απόλυτα η καθημερινή λειτουργικότητα των σχολικών μονάδων

Έγγραφο 180344/Ε3/25-10-2018 του Υπουργείου Παιδείας

Προκειμένου να αποτυπώνεται η λειτουργία κάθε σχολικής μονάδας, είναι αναγκαία η καταχώριση στο Πληροφοριακό Σύστημα MySchool, οπωσδήποτε σε καθημερινή βάση όταν υφίστανται μεταβολές, κάθε στοιχείου μεταβολής (μαθητικού δυναμικού ή εκπαιδευτικού προσωπικού), ώστε να αντανακλάται απόλυτα η καθημερινή λειτουργικότητα των σχολικών μονάδων, βάσει της οποίας τα όργανα διοίκησης θα προβαίνουν στον προγραμματισμό δράσεων και στη λήψη αποφάσεων.

Στο ανώτερο πλαίσιο, παρακαλούμε να ελέγξετε τις καταχωρίσεις στο Πληροφοριακό Σύστημα MySchool των αδειών άνευ αποδοχών των εκπαιδευτικών και να προβείτε στις απαραίτητες τροποποιήσεις/προσθήκες, όπου χρειάζονται.

{………}