34ο Συνέδριο Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας Στη Λευκάδα από 3 έως 5 Νοεμβρίου 2017

Έγγραφο 152372/Δ2/14-9-2017 του Υπουργείου Παιδείας

Η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία διοργανώνει το 34ο Πανελλήνιο Συνέδριο Μαθηματικής Παιδείας με θέμα: «Πάντα κατ’ αριθμόν γίγνονται».

Το Συνέδριο θα διεξαχθεί στη Λευκάδα στις 3, 4 και 5 Νοεμβρίου 2017 και μπορούν να συμμετάσχουν, εφόσον το επιθυμούν:
1) Οι Περιφερειακοί Διευθυντές Εκπαίδευσης, κλάδου ΠΕ03.
2) Οι Προϊστάμενοι Επιστημονικής και Παιδαγωγικής Καθοδήγησης, κλάδου ΠΕ03.
3) Οι Σχολικοί Σύμβουλοι Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, κλάδου ΠΕ03.
4) Οι Διευθυντές των Διευθύνσεων Δ/θμιας Εκπαίδευσης, κλάδου ΠΕ03.
5) Ένας (01) εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ03 από κάθε σχολείο των Διευθύνσεων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Λευκάδας, Αιτωλοακαρνανίας, Άρτας και Πρέβεζας. Εάν οι ενδιαφερόμενοι από κάθε σχολείο είναι περισσότεροι του ενός, θα προτιμηθούν μέλη της Μαθηματικής Εταιρείας, διαφορετικά θα διενεργηθεί κλήρωση στη σχολική μονάδα.
6) Τέσσερις (04) εκπαιδευτικοί κλάδου ΠΕ03 για κάθε μία από τις Διευθύνσεις Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, εκτός των Διευθύνσεων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Λευκάδας, Αιτωλοακαρνανίας, Άρτας και Πρέβεζας. Επιλέγονται κατ’ αρχάς τα μέλη των Διοικουσών Επιτροπών των τοπικών Παραρτημάτων της Ε.Μ.Ε ή μέλη της Μαθηματικής Εταιρείας και, εφόσον δεν καλυφθεί ο προβλεπόμενος αριθμός, θα συμπληρωθεί από τους υπόλοιπους εκπαιδευτικούς με κλήρωση, που θα διενεργηθεί στις Διευθύνσεις Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.
7) Είκοσι δυο (22) μέλη της Οργανωτικής Επιτροπής του Συνεδρίου σύμφωνα με τον ακόλουθο πίνακα:

Για περισσότερες πληροφορίες, σχετικά με τη διεξαγωγή του Συνεδρίου, οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στην Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία, στα τηλέφωνα 210-3616532 και 210-3617784 ή στην ιστοσελίδα www.hms.gr.