Πρόσκληση σε εσπερίδα με θέμα «Παιδιά “παραβάτες”, παιδιά θύματα: Σχολική Διαχείριση, Δικαιικό Πλαίσιο και Εισαγγελική Παρέμβαση» – Δευτέρα 15 Μαΐου 2017

Η Εισαγγελία Πρωτοδικών Φλώρινας, η Υπηρεσία Επιμελητών Ανηλίκων Φλώρινας, οι Διευθύνσεις Δευτεροβάθμιας και Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης, οι Σχολικοί Σύμβουλοι Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης και η ΕΛΜΕ Φλώρινας, διοργανώνουν εσπερίδα με θέμα «Παιδιά “παραβάτες”, παιδιά θύματα: Σχολική Διαχείριση, Δικαιικό Πλαίσιο και Εισαγγελική Παρέμβαση», η οποία θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 15 Μαΐου 2017, ώρα 18.00 – 21.00 μ.μ., στο Ξενοδοχείο «ΦΑΙΔΩΝ», στη Φλώρινα.

Η εσπερίδα απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς, γονείς, επαγγελματίες φορέων που ασχολούνται με την προστασία της παιδικής ηλικίας, φοιτητές και σε κάθε άλλο/η ενδιαφερόμενο/η.

Διαβάστε περισσότερα και δείτε το πρόγραμμα της εσπερίδας στο σχετικό έγγραφο