4η Μαθητική Συνάντηση «Conseil des Jeunes Citoyens» Στις 10 και 11 Μαρτίου 2017, στο «ΔΕΛΑΣΑΛ» στη Θεσσαλονίκη

Έγγραφο Φ15.1/194876/Δ2/16-11-2016 του Υπουργείου Παιδείας

Εγκρίνεται η διεξαγωγή της 4ης Μαθητικής Συνάντησης στη Γαλλική γλώσσα του Ελληνογαλλικού Κολλεγίου «ΔΕΛΑΣΑΛ» – «Conseil des Jeunes Citoyens» (Συμβούλιο Νέων Πολιτών) που θα διεξαχθεί στις 10 και 11 Μαρτίου 2017, στις εγκαταστάσεις του Ελληνογαλλικού Κολλεγίου «ΔΕΛΑΣΑΛ».

Η 4η Μαθητική Συνάντηση στη Γαλλική γλώσσα του Ελληνογαλλικού Κολλεγίου «ΔΕΛΑΣΑΛ» – «Conseil des Jeunes Citoyens» απευθύνεται σε μαθητές της Α΄, Β΄, Γ΄ τάξης Γυμνασίου, καθώς και της Α΄ τάξης Γενικού Λυκείου των Δημόσιων και Ιδιωτικών Σχολείων της χώρας, καθώς και των Ελληνογαλλικών Σχολείων της χώρας. Η συμμετοχή των μαθητών είναι προαιρετική.

Τα σχολεία που θα συμμετάσχουν θα μεριμνήσουν για την έγκριση συμμετοχής και μετακίνησης των μαθητών, αποστέλλοντας, εγκαίρως, τα προβλεπόμενα δικαιολογητικά (αίτηση του Διευθυντή του σχολείου, πράξη Συλλόγου, πρόγραμμα και πίνακα συμμετοχής μαθητών) στην οικεία Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.

Οι Δηλώσεις Συμμετοχής και Επιλογής Θεμάτων θα γίνονται δεκτές μέχρι την Παρασκευή 23 Δεκεμβρίου 2016.