Διαγωνισμός για χαρισματικά – ταλαντούχα παιδιά στην Κοζάνη στις 12 Νοεμβρίου 2016 Υποβολή αιτήσεων συμμετοχής έως 06-11-2016

Έγγραφο 6991/18-10-2016 της ΠΔΕ Δυτικής Μακεδονίας

Η Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας ανταποκρινόμενη στο αίτημα του Κέντρου για τα χαρισματικά – ταλαντούχα παιδιά, που τελεί υπό την Αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων και δημιουργήθηκε μέσα από τη σύμπραξη του Κολλεγίου Ανατόλια με το Πανεπιστήμιο John Hopkins και την ιδρυτική δωρεά του Ιδρύματος Σταύρος Νιάρχος, σας αποστέλλει την πρόσκληση για συμμετοχή των μαθητών του Δημοτικού και Γυμνασίου σε διαγωνισμό, που θα πραγματοποιηθεί στην πόλη της Κοζάνης στις 12 Νοεμβρίου 2016.

Για περισσότερες πληροφορίες οι γονείς των μαθητών μπορούν να επισκέπτονται την ιστοσελίδα του κέντρου στο www.cty-greece.gr και στο τηλέφωνο 2310 398253.

Οι αιτήσεις συμμετοχής για την περιοχή της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας θα πρέπει να υποβληθούν έως 06-11-2016.

Το έγγραφο