1ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός για τον Έλεγχο του Καπνίσματος – 1η Ανακοίνωση

Σας ενημερώνουμε ότι το Ίδρυμα Ιατροβιολογικών Ερευνών της Ακαδημίας Αθηνών (ΙΙΒΕΑΑ) και η Ελληνική Αντικαρκινική Εταιρεία, στο πλαίσιο του προγράμματος «HEART 2», διοργανώνουν Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό για τον Έλεγχο του Καπνίσματος.
Ο Διαγωνισμός απευθύνεται σε μαθητές Ε’ & ΣΤ’ τάξης των Δημοτικών Σχολείων και όλων των τάξεων των Γυμνασίων και Λυκείων της χώρας.
Σας διαβιβάζουμε την 1η ανακοίνωση, ενώ οι λεπτομέρειες υποβολής των έργων και η δήλωση συμμετοχής θα κοινοποιηθούν με 2η ανακοίνωση κατά την έναρξη του Σχολ. Έτους 2013-2014.
Για περισσότερες πληροφορίες τα ενδιαφερόμενα σχολεία μπορούν να απευθύνονται στην Ελληνική Αντικαρκινική Εταιρεία, κα Σουμελίδου, τηλ. επικοινωνίας 210-6470056, email: smokefreegreece@yahoo.com.

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ

ΕΥΣΤΑΘΙΑ ΦΟΥΣΕΚΗ