12η Σύνοδος του Οργανισμού Ηνωμένων Εθνών των Εφήβων (ACMUN) στο Αμερικανικό Κολλέγιο “ΑΝΑΤΟΛΙΑ” Θεσσαλονίκης Στις 10 και 11 Φεβρουαρίου 2017

Έγγραφο 155732/Δ2/22-9-2016 του Υπουργείου Παιδείας

Το ΥΠΠΕΘ εγκρίνει τη διεξαγωγή της 12ης Συνόδου του Οργανισμού Ηνωμένων Εθνών των Εφήβων (ACMUN), που θα πραγματοποιηθεί από την Παρασκευή 10 έως και την Κυριακή 12 Φεβρουαρίου 2017, στο χώρο του Αμερικανικού Κολλεγίου «ΑΝΑΤΟΛΙΑ» Θεσσαλονίκης.

Τα σχολεία που θα συμμετάσχουν θα μεριμνήσουν για την έγκριση συμμετοχής των μαθητών τους, αποστέλλοντας εγκαίρως τα προβλεπόμενα δικαιολογητικά (αίτηση του Διευθυντή του σχολείου, πράξη Συλλόγου, πρόγραμμα και ονομαστικό πίνακα συμμετοχής μαθητών) στην οικεία Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.

Η μετακίνηση και η συμμετοχή των σχολικών μονάδων στο εν λόγω Συνέδριο θα γίνει χωρίς δαπάνη για το Δημόσιο.

Το έγγραφο