Τοποθετήσεις υπεράριθμων εκπαιδευτικών και αναμορφωμένος πίνακας κενών οργανικών θέσεων σε σχολικές μονάδες της Διεύθυνσης Δ.Ε. Φλώρινας Aπό 15-07-2016 μέχρι 20-07-2016 υποβολή δηλώσεων προτίμησης εκπαιδευτικών για τοποθέτηση (από μετάθεση, για βελτίωση θέσης, για οριστική τοποθέτηση και όσων βρίσκονται στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ)

Έγγραφο 4193/14-07-2016 της ΔΔΕ Φλώρινας

Από τη Διεύθυνση Δ.Ε. Φλώρινας ανακοινώνεται:

Α) Η πρόταση του ΠΥΣΔΕ Φλώρινας για τις τοποθετήσεις των υπεράριθμων εκπαιδευτικών που έχει αποσταλεί στην Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης, από την οποία θα εκδοθεί και η απόφαση τοποθέτησης.

1. Βακάλη Άννα, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ02, στο Γενικό Λύκειο Αμυνταίου
  2. Λάζου Αργύριος, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ16.01, στο 1ο Γυμνάσιο Φλώρινας
  3. Τζέτζης Γεώργιος, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ17.03, στο Εσπερινό ΕΠΑΛ Φλώρινας
  4. Πέγιος Κωνσταντίνος, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ17.07, στο Εσπερινό ΕΠΑΛ Φλώρινας

Β) Ο αναμορφωμένος πίνακας κενών οργανικών θέσεων σε σχολικές μονάδες της Διεύθυνσης Δ.Ε. Φλώρινας, όπως διαμορφώθηκε ύστερα από τις τοποθετήσεις των υπεράριθμων εκπαιδευτικών που έγιναν με την αριθμ. 10/14-07-2016 Πράξη του ΠΥΣΔΕ Φλώρινας.

Δίνεται προθεσμία από 15-07-2016 μέχρι 20-07-2016 για υποβολή δηλώσεων προτίμησης εκπαιδευτικών για τοποθέτηση (από μετάθεση, για βελτίωση θέσης, για οριστική τοποθέτηση και όσων βρίσκονται στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ).

Οι αιτήσεις θα υποβληθούν στο Γραφείο του ΠΥΣΔΕ, αυτοπροσώπως ή με fax (2385046066) ή ηλεκτρονικά στη διεύθυνση pysde@dide.flo.sch.gr (με fax ή e-mail, απαιτείται και τηλεφωνική επιβεβαίωση ότι παραλήφθηκε η αίτηση).

Επισημαίνεται ότι οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να δηλώσουν οποιοδήποτε σχολείο επιθυμούν, ακόμη κι αν δεν εμφανίζεται κενό σε αυτό, καθώς ενδέχεται να προκύψουν επιπλέον κενά από αυτά που αναφέρονται στον πίνακα, με τη διαδικασία των βελτιώσεων.

Παρακαλούμε με ευθύνη των Διευθυντών να λάβουν γνώση όλοι οι εκπαιδευτικοί.

της Διεύθυνσης Δ.Ε. Φλώρινας
Ιωάννου Παύλος

Σχετικά έγγραφα:

1. Έγγραφο 4193/14-07-2016 της ΔΔΕ Φλώρινας (.pdf)
  2. Αναμορφωμένος πίνακας κενών οργανικών θέσεων (.pdf)
  3. Υπόδειγμα δηλώσεων – αιτήσεων προτίμησης εκπαιδευτικών για τοποθέτηση (.doc)