Μεταθέσεις Εκπαιδευτικών Δ.Ε. σε Μουσικά Σχολεία έτους 2016 Οι μετατιθέμενοι οφείλουν να αναλάβουν υπηρεσία στη νέα τους θέση μέχρι και 4-7-2016

Απόφαση 107008/Ε2/30-6-2016 (ΑΔΑ: Ω0134653ΠΣ-ΕΙΞ) του Υπουργείου Παιδείας

Μεταθέτουμε τους παρακάτω εκπαιδευτικούς Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, ύστερα από αίτησή τους και χωρίς δαπάνη για το Δημόσιο, και τους τοποθετούμε σε Μουσικά Σχολεία, ως ακολούθως:

Οι Προϊστάμενοι των Διευθύνσεων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης όπου ανήκουν οργανικά οι παραπάνω εκπαιδευτικοί, παρακαλούνται να κοινοποιήσουν με έγγραφό τους τη μετάθεση στους ενδιαφερόμενους και τις λοιπές υπηρεσίες.

Οι μετατιθέμενοι εκπαιδευτικοί οφείλουν να παρουσιαστούν  και να αναλάβουν υπηρεσία στη νέα τους θέση μέχρι και 4-7-2016. Σε αυτούς περιλαμβάνονται και οι εκπαιδευτικοί των οποίων η απόσπαση λήγει στις 31-8-2016, συνεχιζόμενης όμως της απόσπασης μέχρι την εν λόγω ημερομηνία. Από τα ανωτέρω εξαιρούνται όσοι από τους μετατιθέμενους εμπλέκονται με οποιονδήποτε τρόπο στη διαδικασία των εξετάσεων, οι οποίοι οφείλουν να παρουσιαστούν εντός εύλογου χρονικού διαστήματος μετά την εκπλήρωση των υποχρεώσεών τους και οπωσδήποτε εντός του μηνός Ιουλίου 2016. Τα στελέχη της εκπαίδευσης αναλαμβάνουν υπηρεσία μετά τη λήξη της θητείας τους.

Διαβάστε την ΥΑ στη Διαύγεια

[ + ]