Έγκριση λειτουργίας ολιγομελών τμημάτων Ενισχυτικής Διδασκαλίας στο Ν. Φλώρινας Για το σχολικό έτος 2015-2016

Απόφαση 184/13-1-2016 (ΑΔΑ:Ψ2Ι04653ΠΣ-ΒΘ9) της ΠΔΕ Δυτικής Μακεδονίας

Αποφασίζουμε
Για το σχολικό έτος 2015-2016, τη λειτουργία των παρακάτω ολιγομελών τμημάτων, των Σχολικών Κέντρων Ενισχυτικής Διδασκαλίας (Σ.Κ.Ε.Δ.) της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Φλώρινας, στηριζόμενοι στο γεγονός ότι υπάρχει ανάγκη ενίσχυσης των μαθητών με φροντιστηριακό μάθημα λόγω των δυσχερών οικονομικών συνθηκών καθώς και στο γεγονός ότι η Περιφερειακή Ενότητα Φλώρινας είναι παραμεθόριος και δυσπρόσιτη περιοχή, στο πλαίσιο της Πράξης «Ενισχυτική Διδασκαλία στη Β/βαθμια Εκπαίδευση» στους Άξονες Προτεραιότητας 6, 8 και 9 του ΕΠ «Ανάπτυξη Ανθρώπινου Δυναμικού, Εκπαίδευση και Διά Βίου Μάθηση» (ΕΣΠΑ 2014-2020)», ως ακολούθως:

Διαβάστε την απόφαση