Έγκριση Προγράμματος Κυκλοφοριακής Αγωγής – Οδικής Ασφάλειας Για το διδακτικό έτος 2015-2016

Έγγραφο Φ.20.1/146247/Δ2/17-9-2015 του Υπουργείου Παιδείας

Το πρόγραμμα θα πραγματοποιηθεί μετά από συνεννόηση και με ευθύνη των Διευθυντών και των Συλλόγων Διδασκόντων των σχολικών μονάδων που θα εκδηλώσουν σχετικό ενδιαφέρον, ώστε να μην διαταραχθεί η ομαλή λειτουργία των σχολείων.

Η συμμετοχή των μαθητών στο ανωτέρω Πρόγραμμα είναι δωρεάν και προαιρετική, ενώ για τους ανήλικους μαθητές απαιτείται η έγγραφη συγκατάθεση των κηδεμόνων τους. Επίσης, κρίνεται απαραίτητη η συνεργασία με τους Υπεύθυνους Αγωγής Υγείας και Σχολικών Δραστηριοτήτων των οικείων Διευθύνσεων Εκπαίδευσης.