ΔΗΜΟΣΙΟΠΟΙΗΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ

Tην Πέμπτη 13 Μαΐου 2004, έγινε η εκδήλωση δημοσιοποίησης των δράσεων των προγραμμάτων Αγωγής Υγείας με στόχο την διάδοση και διάχυση των αποτελεσμάτων.

Η εκδήλωση έγινε στο προαύλιο και στην αίθουσα θεάτρου του Φιλεκπαιδευτικού Συλλόγου Φλωρίνης «Ο ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ».

Στον προαύλιο χώρο λειτούργησε έκθεση όπου το κάθε σχολείο που υλοποίησε πρόγραμμα δημοσιοποίησε την δουλειά και τις δράσεις του, ενώ στην αίθουσα θεάτρου έγινε μουσική εκδήλωση στην οποία συμμετείχαν μουσικά και χορευτικά συγκροτήματα μαθητών, καθώς επίσης και μαθητικές χορωδίες.

Τον χώρο της έκθεσης επισκέφθηκαν ομάδες μαθητών πολλών σχολείων με τους εκπαιδευτικούς τους, γονείς, και κάτοικοι της πόλης μας, οι οποίοι ενημερώθηκαν από τους υπεύθυνους ομάδων για τα προγράμματα.

Μετά την ξενάγηση και ενημέρωση των σχολείων στην έκθεση ακολούθησε η μουσική εκδήλωση η οποία στέφθηκε από μεγάλη επιτυχία.

Οι νεαροί καλλιτέχνες μαθητές συνεπήραν το ακροατήριο, που συμμετείχε τραγουδώντας μαζί τους.