title.gif (2645 bytes)

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ

Tο διήμερο 8 και 9 Μαΐου 2003, στην αίθουσα θεάτρου και στον αύλιο χώρο του Φ.Σ.Φ. “Ο Αριστοτέλης”, έγινε εκδήλωση παρουσίασης και δημοσιοποίησης των δράσεων των προγραμμάτων Αγωγής Υγείας, με στόχο την διάδοση και διάχυση των αποτελεσμάτων.

Η εκδήλωσή μας έγινε παράλληλα με ημερίδα που διοργάνωσε το γραφείο της Επιτρόπου της Ευρωπαϊκής Ένωσης κ. Άννας Διαμαντοπούλου σε συνεργασία με την Νομαρχιακή Αυτοδιοίκηση Φλώρινας με θέμα το μέλλον της Ευρώπης

Με την ευκαιρία λοιπόν αυτή, εκτός από τα σχολεία της περιοχής και τους κατοίκους της τοπικής κοινωνίας την έκθεση, η οποία λειτούργησε την Πέμπτη 8 Μαΐου, επισκέφτηκαν και αντιπροσωπίες μαθητών με τους συνοδούς εκπαιδευτικούς από όλους τους νομούς της περιφέρειας Δυτικής Μακεδονίας καλεσμένοι της κας Διαμαντοπούλου.

Στην έκθεση φυσικά ξεναγήθηκε και η επίτροπος, συνοδευόμενη από τον υπεύθυνο Αγωγής Υγείας και ενημερώθηκε για την δουλειά των παιδιών από τα ίδια και τους συντονιστές εκπαιδευτικούς. Ήταν μεγάλη η ικανοποίηση και η χαρά τους ακούγοντας τα ευμενή σχόλια της κας Διαμαντοπούλου που στάθηκε σε κάθε πρόγραμμα επιβραβεύοντας τις προσπάθειές τους με το χαμόγελο και τα σχόλιά της.

Την Παρασκευή 9 Μαΐου στην αίθουσα θεάτρου έγινε παρουσίαση των προγραμμάτων από ομάδες μαθητών. Τις παρουσιάσεις παρακολούθησαν σχολεία της πόλης που είχαν προεπιλεγεί. Εκτός των σχολείων της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης επιλεγμένα θέματα. παρακολούθησαν και σχολεία της Πρωτοβάθμιας.

parousiasi_09.jpg (9781 bytes)