Ημερίδα "Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο -
Αξιοποίηση των Τηλεματικών Υπηρεσιών στην Εκπαίδευση"

Φλώρινα, 6 Δεκεμβρίου 2004

Το Πανεπιστήμιο Μακεδονίας σάς προσκαλεί στην Ημερίδα που διοργανώνει  στα πλαίσια του έργου του Επιχειρησιακού Προγράμματος

για την Κοινωνία της Πληροφορίας με τίτλο :

«Προηγμένες τηλεματικές υπηρεσίες για την Πρωτοβάθμια και Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση : Ανάπτυξη και Υποστήριξη Προηγμένων Τηλεματικών Υπηρεσιών για τις μονάδες Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης των Νομών Θεσσαλονίκης, Ημαθίας, Καστοριάς, Φλώρινας, Χαλκιδικής»

Η Ημερίδα με θέμα :

Αξιοποίηση των Τηλεματικών Υπηρεσιών στην Εκπαίδευση

θα πραγματοποιηθεί, στη Φλώρινα, τη Δευτέρα 6 Δεκεμβρίου 2004 και από ώρα 18:00 έως 21:00, στο Μεγάλο Αμφιθέατρο της Παιδαγωγικής Σχολής του Πανεπιστημίου Δυτικής Μακεδονίας.

e e e e e e e    ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ    f f f f f f f

18:00 -18:15 : Καλωσόρισμα – Χαιρετισμοί.

18:15 -18:45 : Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο (Δρ. Τσινάκος Αύγουστος – Τεχνικός Υπεύθυνος του Έργου για το Πανεπιστήμιο Μακεδονίας).

18:45 -19:15 : Εκπαιδευτική Αξιοποίηση των Υπηρεσιών του ΠΣΔ (Γεωργακόπουλος Κωνσταντίνος – Μηχανικός EDUNET).

19:15 -19:45 : Τεχνική Στήριξη – Παρουσίαση των Εξοπλιστικών Προγραμμάτων της Πρόσκλησης 50 (Κουσουράκης Αναστάσιος – Συντονιστής Τεχνικών ΚΕ ΠΛΗΝΕΤ).

19:45 - 20:15 : Ενημέρωση για τις Υπηρεσίες Υποστήριξης Χρηστών (Κατσεμακίδου Ευαγγελία – Υπεύθυνη Υπηρεσίας Helpdesk).

20:15 - 21:00 : Συζήτηση – Συμπεράσματα – Λήξη ημερίδας.

back.gif (9867 bytes)